دانلود پروفایل ، دانلود استوری ، دانلود پس زمینه

پروفایل ، استوری ، پس زمینه

پس زمینه مذهبی ۵۱۰۱ , یک محصول , مخصوص نرم افزار محبوب و دوست داشتنی ادیوس که توسط شرکت grassvalley منتشر گردیده , می‌باشد.
پس زمینه مذهبی ۵۱۰۱ , با سبک و طراحی انحصاری سایت شیراز پی اس دی , که توسط حرفه ای ترین طراحان ما تهیه و تولید شده است. لطفا دمو پروژه ادیوس پس زمینه مذهبی ۵۱۰۱ , را مشاهده کنید.

پیش زمینه، پس زمینه و میان زمینه در عکاسی و به خصوص عکاسی منظره سه بخش اصلی کادر هستند. درک این سه عنصر به شما کمک می‌کند بتوانید کادربندی عکس‌های خودتان را با کیفیت بیشتری انجام دهید. در این مقاله ما در مورد اهمیت پیش زمینه ، میان زمینه و پس زمینه صحبت خواهیم کرد. علاوه بر عکاسی، این مبحث در انواع هنرهای دیگر مثل نقاشی هم قابل اجراست.
پیش زمینه چیست؟
پیش‌زمینه بخشی از تصویر است که به بیننده و یا عکاس نزدیک‌تر است و معمولا (نه همیشه) در قسمت پائین کادر قرار می‌گیرد.

پس زمینه چیست؟
پس زمینه عموما و نه همیشه به بالاترین قسمت یک عکس گفته می‌شود. در عکاسی پرتره معمولا پس زمینه قسمت تار و فوکوس نشده‌ای است که پشت سر سوژه یا شخص موردنظر قرار دارد.

پس زمینه مذهبی

میان زمینه چیست؟
میان زمینه در عکاسی منظره کاربرد دارد و در عکاسی پرتره یک عکس فقط از دوبخش پیش‌زمینه و پس زمینه تشکیل شده است.

میان زمینه قسمتی است که بین پیش زمینه و پس زمینه‌ قرار دارد و همانطور که از اسمش پیداست محل قرارگیری آن نیز در میانه‌ی کادر است.

پیش‌زمینه، میان زمینه و پس زمینه در عکس
من با یک مثال ساده شروع می‌کنم که پیش زمینه، میان زمینه و پس زمینه در آن مشخص باشد. در این عکس یک معبد قدیمی مخروبه در هامپی هند را مشاهده می‌کنید.

بخش پائین تصویر که گیاه داخل آن روئیده است، پیش‌زمینه (یا Foreground) این عکس است. خود معبد مخروبه هم میان زمینه و سوژه‌ی اصلی عکس ما می‌باشد. در نهایت نیز به آسمان می‌رسیم که بکگراند تصویر را تشکیل داده است.
اجازه دهید یک مثال دیگر را با هم بررسی کنیم. در عکس بالا برگ‌های سبز محوی که در قسمت پائین عکس قرار دارند به عنوان پیش‌زمینه شناخته می‌شوند. خود فیل نیز تشکیل‌دهنده‌ی میان زمینه تصویر است و جنگل تاری که پشت سر آن است نیز نشان‌دهنده‌ی پس زمینه است. در این تصویر از عمق میدان کم برای منعطف کردن توجه مخاطب به سمت فیل استفاده شده است.
تصاویر متشکل از پیش زمینه و پس زمینه
در عکسی که از این پرنده مشاهده می‌کنید، تصویر فقط از دو بخش پیش زمینه و پس زمینه تشکیل شده است. در این عکس، پرنده‌ای که روی شاخه نشسته است بخش پیش زمینه‌ی عکس شناخته می‌شود و برگ‌های تاری که پشت آن قرار دارند نیز بک‌گراند هستند.

پس زمینه مذهبی

عکس متشکل از فقط پیش زمینه
در عکسی که مشاهده می‌کنید فقط پیش زمینه وجود دارد و اثری از دو بخش دیگر تصویر دیده نمی‌شود. بنابراین لزوما نیازی نیست که هر سه بخش ذکر شده در یک تصویر وجود داشته باشند و اینکه از کدام یک از آن‌ها استفاده کنید به طبیعت خود صحنه بستگی دارد.

سخن نهایی
اکنون شما اطلاعات کافی در مورد اجزای تشکیل‌دهنده‌ی کادر تصویر را دارید. دفعه‌ی بعدی که قصد داشتید به عکاسی بپردازید هم به کادر تصویر خودتان اینگونه نگاه کنید تا بتوانید تصاویر خودتان را به شکل بهتری کادربندی کنید.